Legalizácia čiernej stavby

Legalizácia čiernej stavby“. Akokoľvek strašidelne pôsobí nadpis tohto článku, môže sa týkať aj Vás… Množstvo ľudí na svojej záhradke časom zvažuje rôzne úpravy.

Najčastejšie to býva záhradný domček či bazén, prípadne garáž… človek si ani neuvedomuje, že k mnohým treba stavebné povolenie. V prípade drobných stavieb do 25m2 stačí ohláška, väčší objekt však potrebuje už stavebné povolenie.

Poďme na to.

Kúpite si bazén 6×3 – samozrejme, poviete si, stačí ohláška 18m2, kedykoľvek ju neskôr podáte. A zrazu je bazén na záhrade, deti sa veselo čľapocú v priestore 18m2. A však bazén má nejakú tú šachtu, nejaký priestor na zásuvné prestrešenie a nejaký chodníček dookola. To všetko je súčasť stavby. To znamená, že váš bazén má reálne 9×4 a vy máte na záhrade čiernu stavbu. Rovnaké pravidlá platia pri rôznych altánkoch s prístreškami a podobnými drobnými stavbami. Studňa? máte ju legálne? Ste jeden z mála 🙂 Terasa? Plot? Fontána? Všetky tieto drobnosti za Vás radi vyriešime. Ale ponáhľajte sa, momentálna legislatíva je platná do roku 2024.

Neváhajte nás prosím kontaktovať

Články k téme:

https://www.trend.sk/financie/mam-ciernu-stavbu-musim-ju-zburat

https://e.dennikn.sk/144537/buduce-cierne-stavby-zburaju-tie-ktore-uz-stoja-dostanu-cas/