Projekty na mieru 2024

Myslím, že počas niekoľkoročných skúseností s vybavovaním stavebných povolení sa môžeme pochváliť spoluprácu s viacerými architektmi. Každý zákazník má iné potreby a často sa nemusí vyznať v rôznych profesných odboroch. Vodári, plynári, dopraváci, elektro, statika. Máme človeka z každého odboru a aj samozrejme projektantov domov či územných plánov a vieme vytvoriť na mieru.

Robíme veci ktoré by sa iným akoby nechceli.

Domy

Samozrejme, ako každá iná firma podobného zamerania, vieme Vám spraviť projekt rodinného domu na mieru. Našou výhodou je snáď oproti konkruncii to, že vieme ponúknuť viac architektov a vybrať niekoho kto je vhodný. Kient má rôzny vkus, niekto sa ponáhľa, iný si rád počká na niečo dokonalé. Podobne sú na tom aj architekti, niektorí konajú rýchlo, niektorí dbajú na detail a s klientom presedia mesiace kým vyhotovia dokonalý súlad predstáv. Jednému sa páčia romantické domy so škridlou, iný ich nedokáže ani cítiť. Poznáme a nakontaktujeme „toho pravého“ Samozrejme máme aj množstvo hotových projektov, ktoré medzičasom zozbieravame. Aj z tých sa dá vybrať.

Studne a ČOV

V našej reči Vodné stavby. V prípade že sa v danej lokalite kde potrebujete staviate alebo hospodárite nenachádza prípojka vody či kanálu, pravdepodobne budete chcieť vyhotoviť studňu alebo čov. Vieme vybaviť architekta aj patričné povolenia.

Altánky a prístavky

Jedná sa o našu špecialitu. Veľmi veľa klientov už má postavaný dom, ale časom sa rozhodne, že ešte treba „toto a tamto“ Altánok, Prístrešok, Terasa, Náraďovňa, Dielňa, Garáž. Predpokladám, že ste sa stretli s istou vlnou nevôle ak ste to chceli dať zakresliť. Nevadí. My to urobíme. Zakreslíme projekt drobnej stavby podľa Vašich predstáv, osadíme na pozemok, vybavíme povolenie, skolaudujeme. Neváhajte a vyplňte náš kontaktný formulár.

Energetický Certifikát

Energetické hodnotenie stavby je dôležitou súčasťou procesu. Je potrebné ho priložiť pri kolaudácii ale zároveň aj ku stavebnému konaniu. Samozrejme vieme túto službu zabezpečiť pre našich klientov. Zvačša ju využívajú práve v prípade kolaudácie kde je potrebná v rámci finálneho hodnotenia stavby. Stavby by mali spĺňať normu A0 čo je relatívne zložité. Je vhodné preto doplniť stavbu o alternatívny zdroj energie z obnoviteľných zdrojov. Krby na tuhé palivo – drevo a brikety, spĺňajú tieto podmienky a sú preto vhodným doplnkom vašej stavby. Ale aj rôzne tepelné čerpadlá, solárne panely a iné prostriedky samozrejme znižujú energetickú záťaž na Vašu budovu.

Situačné zakreslenia

či už potrebujete zakresliť osadenie rodinného domu alebo jednoduchý zákres sietí na ohlášku, vieme Vám pomôcť. Klient si často kúpi projekt katalógového domu bez zákresu osadenia a pripojenia inžinierskych sietí. Samozrejme sa jedná o dosť podstatnú vec, je to niečo ako auto bez kolies.

Existujúce stavby

Mnoho ľudí sa pýši vlastnoručným altánkom, bazénom, či pivničkou alebo garážou. Len akoby vo chvíli keď dostal chuť ju vybudovať opomenul, že ju robí nelegálne. My to chápeme. Prišlo pekné počasie, akurát bol materiál v zľave, alebo iné podobné dôvody. My nesúdime, my pomáhame. Tam kde iní dávajú od podobných drobných prác ruky preč, my radi zabezpečíme projekt Vášho diela a vybavíme všetky potrebné povolenia. (pokiaľ ste neprekročili hranice zákona) Samozrejme nebude to zadarmo. A počítajte s tým, že dostanete aj pokutu. Ale osobne starostom vždy hovorím, aby brali ohľad na to, že sa daný klient priznal a chce dať veci do poriadku, na rozdiel od zbytku čiernych stavieb ktoré má v chotári. (funguje to) V prípade dodatočných povolení sa jedná o zložitejšie procesy náročnejšie na čas.

Profesie

Iste sa Vám môže stať, že počas vybavovania povolenia náhle potrebujete niečo dokresliť. Často to býva cesta alebo vjazd na cestu. Niekto musí prekresliť osadenie žumpy či čov. Niekto potrebuje povolenie od požiarnikov. Každopádne nech sa jedná o čokoľvek máme širokú škálu profesistov a vieme podobné práce pre našich klientov zabezpečiť.

Doplnok územného plánu

Tu sa jedná zväčša o veľmi zdĺhavý proces, kde víziu zákazníka musí schváliť obecné zastupiteľstvo. Samozrejme je vhodné aby mal klient svoju predstavu znázornenú vizuálne. Pokiaľ chce aby zastupiteľstvo pochopilo správne jeho zámer, bude prezentácia dôležitá. V týchto prípadoch samozrejme vieme tiež pomôcť.

záver

Projekty domov na mieru sú skvelý spôsob, ako si vytvoriť domov presne podľa vašich predstáv a potrieb. Tieto projekty umožňujú úplnú personalizáciu a prispôsobenie vašej budúcej domácnosti vašim špecifickým požiadavkám. Pri výbere takéhoto projektu je dôležité mať jasné predstavy o tom, aký dizajn a funkčnosť si predstavujete, aby sa mohol dom prispôsobiť vašim potrebám a preferenciám. Môžete spolupracovať s architektom a dizajnérom, aby ste sa uistili, že váš dom bude presne taký, aký si predstavujete. Projekty na mieru 2024

Ohľadom stavebného povolenia a informácii s ním spojené nájdete viac na hlavnej stránke www.stavebka.sk

Naši partneri:

www.arky.sk

Ing. Svetlana Hrčková

Súvisiace Linky:

Stavebný zákon

otázky a odpovede

Cover for Stavebné povolenia Trnava
64
Stavebné povolenia Trnava

Stavebné povolenia Trnava

Zaoberáme sa zastúpovaním v stavebnom konaní. Vybavime stavebné, kolaudačné, búracie a iné povolenia.

Šťastný Nový rok prajú stavebka.sk 🍾🥂 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Prašník stavebné povolenie vybavené min rok. Domček už rastie ... See MoreSee Less
View on Facebook
Pozemkový a lesný Trenčín ... See MoreSee Less
View on Facebook
Dnes na návšteve v Orešanoch. Žiadosť o doplnenie územného plánu ... See MoreSee Less
View on Facebook